Wyceny wartości pojazdu

Ustalanie wartości rynkowej pojazdu

Sporządzanie wycen pojazdów obejmuje samochody osobowe, ciężarowe, przyczepy, naczepy, pojazdy jednośladowe, ciągniki rolnicze, ciągniki siodłowe, autobusy i inne.

Wycena pojazdu odbya się na podstawie dostarczonych dokumentów lub poprzez przeprowadzenie szczegółowego badania stanu technicznego, które obejmuje:

  • identyfikację pojazdu
  • zapoznanie się z dokumentacja serwisową
  • zapoznanie sie ze stanem technicznym pojazdu (badanie zawieszenia, systemów elektroniki pojazdowej, badanie grubości powłoki lakierniczej)

Wyceny sporządzane są z wykorzystaniem specjalistycznego oprogramowania komputerowego, w tym w szczególności systemu "Info-Ekspert".

 

Określanie "Rynkowego ubytku wartości pojazdu" po naprawie

        Analizy rynku pojazdów używanych wykazały, iż każdy pojazd w wyniku kolizji traci na wartości. Nawet pojazd pomimo profesjonalnie wykonanych czynności naprawczych w ASO może tracić na wartości( w szczególności gdy jest to pierwsze uszkodzenie o charakterze kolizyjnym). Taka wycena nosi nazwę 'Rynkowego ubytku wartości' pojazdu jaki wystąpił w związku z przeprowadzoną naprawą powypadkową. Wyliczenia dokonuje się z wykorzystaniem specjalistycznego oprogramowania komputerowego, w tym w szczególności systemu "Info-Ekspert". Program Info-Ekspert został stworzone na podstawie  "Instrukcja określania rynkowego ubytku wartości pojazdów" opracowanego przez Stowarzyszenie Rzeczoznawców Techniki Samochodowej i Ruchu Drogowego .

© 2010, Rzeczoznawstwo Samochodowe Mariusz Polakow.          Odwiedziło :